IPL ICE

   Dünyada eşi benzeri olmayan tamamen İVS Kozmetik’in üretimi olan  IPL ICE, benzerlerine nazaran özellikleriyle fark yaratan bununla birlikte  %100 müşteri memnuniyetiyle siz kullanıcıların da bir saniye bile seanslarını aksatmadan zaman tasarrufu sağlar.Farklı, modern, yenilikçi çizgimizle ve bu işte en ince ayrıntısına kadar gösterdiğimiz üstün ve titiz çalışmalarımız sizler için yapmış olduğumuz IPL ICE lazer epilasyon cihazının ortaya çıkmasında büyük rol almıştır.

Ekstra soğutucu sayesinde  -5° ile -10° ‘a kadar 4 kademeli üfleme özelliği ve İngiliz başlığı ile benzerlerine göre daha acısız ve son derece  etkili epilasyon tedavisi sunulması amacıyla tasarlandı.5

 

 • Kullanım ve Uygulama Şekli

Lazer metoduna karşın IPL kıl dökücü yönteminde ışığın dalga boyu spektrumu kullanılır.Işık impulsları cildin içine girer ve kılın melanini sayesinde kılın köküne taşınır.Melanin ışık enerjisini  ısıya dönüştürür ve kıl kökünü çürütür.Çürümüş bir kıl kökü bir daha kıl üretemez.

IPL metodu, uzama döneminde çok etkindir.Vücudun bölgesine göre kıl üreten aktif kökler %20-40 oranındadır.Uzama döneminin dışında kıl kökleri melanin içermediklerinden dolayı saydamdır.Bunlar flaş lambasından etkilenmezler.Bu yüzden iyi bir netice alabilmek için bunların uzama dönemine geçmesi İpl İcebeklenmelidir.Bütün kılları kalıcı olarak yok etmek için uygulamanın birçok defa tekrarlanması gerekiyor.Her bir kökün kalıcı olarak yok edilmesi için vücudun bölgesine göre  1-2 ay ara ile uygulama tekrarlanmalıdır.Bu yüzden gereken uygulamaların sayısı, söz konusu vücut bölgesinin kıl sıklığına ve uzama dönemine bağlıdır.Uygulama sırasında gözleri korumak için koruyucu bir gözlük kullanılır.

IPL el aleti uygulamanın gerekli olduğu vücut bölgesine hafif bir şekilde bastırılır.Bu bir flaş patlamasını tetikler.

 1. Soğutma sistemimizin artısı uygulama yapılan bölgede daha az acı hissi sağlamasıdır.Bu soğukluk -5° ile -10° arasında değişirken böyle güçlü olmasının sebebi başlık,lamba, kristal ve soğuk hava üflemeli olmasından kaynaklanır.
 2. Yeni modüler tasarımımızın amacı PSU devresi ve soğutma devresini iki ayrı çekmeceli bölmelerden oluşturup arıza durumunda arızalı bölümün yedeği ile değiştirilip durmaksızın çalışma olanağı sağlanmasıdır. PSU(elektrik enerji birimi) da kullanılan 30.000 mf’lik kondansatör sayesinde elde edilen elektrik enerjisi ile daha az enerji ve yüksek performans sağlamasının yanı sıra filtrelenmiş enerji sağlayarak devre korumaya, kondansatör sayesinde lazer atışlarında ki enerji diğer mekinelerde atış sıklığı arttığında enerji düşerken, bizim makinelerimiz de ise enerji sabit kalıp performansı yükseltiyor.
 • Özellikler
 1. İngiliz teknolojisi
 2. İngiliz başlık ile yüksek enerji
 3. 10.4” ekran, Türkçe menü
 4. Otomatik Parometre
 5. Dış kasa fiberclass,iç kasa ahşap
 6. Başlık lamba, hava soğutma
 7. 4 kademe üfleme özelliği
 8. İngiliz lambanın başı safir ve kalın
 9. Soğutma devresi ve PSU devresi iki çekmeceli bölümdür
 10. Yedek çekmece sistemiyle DURMAKSIZIN çalışma olanağı
 • Teknik Özellikler
Model IPL ICE Epilasyon Cihazı
Ekran Boyutu 10.4” Dokunmatik
Başlık Sistemi Safir
Tütsüleme 50 joule/cm²(Toplam:380 joule) Ütüleme

20 joule/cm²(Toplam:152 joule)

Işık Spektrumu 640-1200nm
Atış Alanı 15×50 mm(7,6 cm²)
Maksimum Güç Kullanımı 3600 Watt
Voltaj AC 220 Volt
Soğutma Sistemi Yarı iletken+hava+su+Brezilya teknolojisi ayarlanabilir soğuk hava
Ortalama Lamba Ömrü 250.000 Atış
Darbe Sayısı 1-10/sn
Darbe Boşaltma Aralığı SHR,IPL-10/5/3/2 sn
Dalga Boyu 480nm/530nm/590nm/640nm/690nm/950nm
Program Dilleri Türkçe ve isteğe göre tüm diller
Cilt Soğutma -5°,  -10°
Lamba İngiliz Teknolojisi